Cestopisy

Jste dobrodruh, kterému nestačí naplánovaná dovolená cestovkou? Chcete poznat Čínu a život v ní, jaký doopravdy je? Přinášíme vám článek, který vás inspiruje tím, jak si naplánovat svou dovolenou v Číně. Pouze pokud cestujete sami, poznáte ta nejkrásnější zákoutí Číny, která s cestovní kanceláří nepoznáte. Přečtěte si o místech, která vás zajímají, a naplánujte si cestu podle sebe.

Dvoutýdenní cesta po Číně s cílem v Guilin

Cestopisný průvodce dvoutýdenní cestou po Číně. Cíl cesty Guilin (Kuej-lin) s co nejnižšími vynaloženými náklady. Putování přes Šanghaj, Žluté hory, město Peking a Terakotovou armádu, až po rýžová pole v oblasti Guilin.

Střední Čína

Videoprůvodce České televize, který popisuje cestu od moderní části Číny, Šanghaje, až po tradiční buddhistické kláštery. Dokument porovnává tradiční klášterní život v Číně s moderním ruchem velkoměst a životem v nich. Cesta, na které poznáte rozdíly mezi životem na okraji chudoby a moderním shonem přelidněných měst.

Věčný spor o Tibet

Další videopisný průvodce se zaměřuje na Tibet a to konkrétně na obyvatele „střechy světa“. Dokument, který popisuje krásy tibetské přírody a pohostinnost Tibeťanů, kteří stále usilují o znovuobnovení své nezávislosti.

Cestopis Hongkong

Zajímá vás, jaké je žít v nejhustěji obydleném městě světa? Vydejte se s videoprůvodcem do Hongkongu a poznejte, jaké výhody a naopak, jaká úskalí, zde život nabízí. Hongkong to je místo, kde zažijete starodávný život čínských rybářů a také jejich protipól, rostoucí průmyslové město.

Přidejte komentář