ZOO

Pekingská zoologická zahrada, ležící v severozápadní části města, je největším areálem tohoto druhu v celé Číně. Do všeobecného povědomí vešla především díky unikátnímu chovu roztomilých černobílých medvídků, pand velkých, které tu mají nyní vybudován pěkný moderní pavilon. Kromě nich zde můžete vidět mnoho jiných zvířat z celého světa. Za pozornost stojí mj. mandžuští tygři, divocí tibetští jaci, sněžní levharti a také mimořádně vzácný jelen Davidův, kterému Číňané říkají „čtyřnásobný div přírody“ (S´-pu Siang), protože v sobě má nejen podobu běžného jelena, ale zároveň i tří dalších zvířat – soba, buvola a osla.

Vyhledávanou atrakcí je také akvárium – opět největší v Číně. Chovají zde mj. velryby, delfíny a velké množství druhů mořských ryb a živočichů. V akváriu jsou často pořádány všeobecně oblíbené a hojně navštěvované zábavní programy.

Za zmínku ještě stojí Láma chrám označovaný jako palác Věčného klidu a harmonie. Působivý komplex dřevěných budov s téměř tisícem místností. Chrám svou kombinovanou architekturou dodnes připomíná úsilí o politické znovusjednocení Číny, Mongolska a Tibetu, které se výrazně projevovalo v 18.století.

O dvě příčné ulice dál leží Konfuciův chrám – nejklidnější místo modliteb a meditací v celém Pekingu s řadou soch a kamenných desek s výroky slavného mudrce.

Všechny výše uvedené památky jsou turisticky nejzajímavější a poskytují nevšední zážitky, proto byste si je neměli nechat ujít. Peking jimi přímo oplývá, ale museli byste tam být velmi dlouhou dobu, abyste je prošli všechny. Ale pro skromný obrázek o tehdejší době bohatě postačí tento výčet…

Přidejte komentář