Čínská medicína

Čínská medicína nabrala od svého vzniku v dávné minulosti mnoho zkušeností, a tak není divu, že její rozkvět v dnešní době je plně zasloužený.

Lidé se mění, technologie a názory také. Dříve byla módním hitem klasická medicína, která byla upřednostňována širokou veřejností. Lidé jí věřili, nechávali se od ní manipulovat, ale poslední dobou upadá a obyvatelstvo se vrací k přírodě – k matce všech, odkud vzešli a která jim byla vždy nablízku.

Základ čínské medicíny

Čínská medicína je právě založena výhradně na přírodních látkách, které se vyskytují kolem nás. Jen se stačí pořádně rozhlédnout. Není to dlouho, kdy o čínské medicíně nikdo nevěděl. Rozhlas, televize… nikdo se o ní ani slůvkem nezmiňoval, ale to se změnilo. Úspěchy čínské medicíny a lékařů získaly ohlas ve světě, a tak se čím dál více mluví o zázracích čínské medicíny. Nejsou to jenom útržkovité poznámky, které sdělují lidem novinky ze světa přírody, jsou to články, které podrobně rozebírají jednotlivé aspekty léčení a procesů čínské medicíny. Dočtete se o verbalismu, osteopatii, hypnoterapii a mnoha dalších, které Vám pomohou pochopit podstatu lidského těla, podstatu čchi.

Čínská medicína zaznamenala obrovské úspěchy na válečném poli proti nemocem, se kterými si moderní medicína nedokázala poradit. Čínští lékaři a léčitelé jsou vyhledávaným „zbožím“. Lidé se k nim uchylují pro jejich moudrost a znalost přírodních medikamentů – věří jim, což je součástí úspěchu tradiční čínské medicíny, protože i samotná víra v něco uzdravuje.

Metodika čínské medicíny je založena na životní síle – čchi – která je v nás obsažena, prostupuje naše těla a rozděluje energii na systém, který je vyznačen neviditelnými dráhami – meridianami. Čchi v čínské medicíně má ještě jednu úlohu – udržuje rovnováhu mezi jangem a jinem. Pokud neexistuje, nutně nastupuje nemoc.

Přidejte komentář